Newsy/kejsy

Relacja z planu NickFluencer - nowego programu Nickelodeon z młodymi influencerami

05.10.2020 Autor: Matisowy
Udostępnij:
Relacja z planu NickFluencer - nowego programu Nickelodeon z młodymi influencerami
Już za chwilę będziecie mogli oglądać najnowszą produkcję Nickelodeon, NickFluencer, do którego stacja zaprosiła influencerów młodego pokolenia - m.in. Amelie.yt, Olivię Tomczak, Charazińskiego, Zuzię Kaszubę czy Pszczółkę. Jak wyglądała realizacja? Wszystkiego dowiecie się z naszej relacji!

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądają profesjonalne nagrania do telewizji? Dzisiaj macie okazję się przekonać, zabieramy Was na plan nowego programu Nickelodeon Polska - Nickfluencer! 

O co chodzi? Nickelodeon zaprosił 9 influencerów młodego pokolenia (m.in. Charazinsky, Zabawkowicz, Samosia czy Nyla), którzy będą reagować oraz komentować produkcje tej stacji. Jakie dokładnie? Tego nie wiedzieli sami influencerzy, aż do momentu nagrań. 

Jak przystało na prawdziwy plan - wszystko zaczyna się bardzo wcześnie (w tym przypadku była to godzina 8 rano). Z uwagi na pandemię, nie mogliśmy zebrać wszystkich twórców i nagrać wszystkich na raz, więc każdy z nich przychodził na umówioną godzinę według przygotowanego przez reżysera harmonogramu. 


Gdy twórca przybywał na miejsce, momentalnie podchodziła do niego cała ekipa, która instruuje go co dalej: 


Krok #1 

Rozpakowanie walizki z kilkunastoma przygotowanymi stylizacjami i przekazanie ich do kostiumografki do prasowania. Ta następnie kompletowała je w pięć różnych zestawów stylizacji.


Krok #2 Makijaż!

Wszyscy są malowani na miejscu, na tak duże plany zdjęciowe nie można przyjść we własnym makijażu. Zazwyczaj przygotowane są tzw. moodboardy outfitowe oraz makeupowe. Moodboardy to takie tablice inspiracji, które wyznaczają klimat w jakim ma być dana sesja czy nagranie. 


W tym przypadku, z racji, że był to program dla dzieci, twórcy byli pomalowani na tak zwany “make-up no make-up” - czyli wygładzamy cerę, zakrywamy delikatnie niedoskonałości, ale nie ma mowy o rozświetlaczu czy kolorowych cieniach.Zobacz też: Zuzia Kaszuba - wywiad. Rozmowa z bohaterką nowego programu NickelodeonKrok #3 Stylizacja!

W tym przypadku ważne było aby wyglądać młodzieżowo, w końcu program będą oglądały dzieci. Nie można wyglądać zbyt wyzywająco czy odkrywać zbyt dużej ilości ciała, dlatego też wszystkie stroje które twórcy zabierali ze sobą na plan były wcześniej akceptowane mailowo. Każdy uczestnik programu musiał wysłać swoje propozycje, które chce zabrać ze sobą na plan. 


Krok  #3 Nagłośnienie!

Zwykle nadajnik mikrofonu przypinany jest do spodni, a sam mikrofon do koszulki. W przypadku naszego programu osoba występująca miała przypinany specjalny pas pod klatką piersiową, na którym był przymocowany cały sprzęt dźwiękowy. Jest to bardzo wygodne, w momencie w którym trzeba szybko zmienić ubranie. To bardzo ważna rzecz, zwłaszcza przy nagraniach gdzie zależy nam na czasie.Krok #4 Przygotowanie do nagrania!

W tym momencie osoba występująca ustawiana jest na zielonym tle, a na podłodze nakleja się tzw. marker, czyli kilka kawałków taśmy, którymi wyznacza się granice, w których można się poruszać. Służy to temu, aby nie wyjść z pola ostrości kamery. Jeżeli np. podejdzie się zbyt blisko i można stać się niewyraźnym (a nie występujemy przecież w reklamie leków na przeziębienie, heee)
Krok #5 Rozpoczęcie nagrania!

Reżyser krzyczy “Cisza na planie!” i… zaczyna się magia. Z racji na to, że ten program miał przygotowany scenariusz tylko wewnętrznie - twórcy nie mieli pojęcia co będą tak naprawdę robili na planie. Wiedzieli tylko, że będą reagowali na jedne z najpopularniejszych produkcji Nickolodeon, m.in. “iCarly”, “Victoria znaczy zwycięstwo”, “Spongebob Kanciastoporty” czy “Grzmotomocni”.

Jak pewnie domyślacie się (albo wiecie z naszej poprzedniej relacji z backstage’u sesji Empik Back To School), takie nagrania trwają wiele godzin. Stąd zwykle na planach jest zamawiany catering. Jest wiele smaczków (dosłownie) na które skusiłby się każdy czyli jedzonko! Rzeczą uwielbianą na planach zdjęciowych jest praktycznie nielimitowany dostęp do pysznego i nietypowego jedzenia, w końcu tzw. gwiazdy muszą być najedzone, żeby dać z siebie wszystko. 


Ale może przejdźmy do tego jak wyglądało nagranie jednego z kilku odcinków. Na początku każdy z twórców musiał powiedzieć kilka wariantów powitania i pożegnania. Np. "Hej, tu Nyla", "Cześć, tu Nyla", "Cześć, tu Nyla, zapraszam na program". Dla montażystów programu jest to bardzo ważne, aby później mogli wybrać najlepiej pasującą wersję.


Następnie było nagranie próbek emocji. Poza samym komentowaniem, realizacja programu potrzebowała tzw. próbek emocji od uczestników. Każdy musiał zrobić kilka emocjonalnych reakcji np. zasmucić się, głośno roześmiać czy rozczulić się. Wszystko po to, aby montując program, realizator mógł mieć swobodę w dobieraniu poszczególnych scen i nagrań.Po tym nastąpiło wyświetlanie poszczególnych fragmentów produkcji Nickelodeon. Ale nagranie nie kończyło się na zwykłym komentarzu czy odniesieniu do obejrzanego fragmentu. Twórcy musieli np. odegrać scenę z produkcji, którą przed chwilą widzieli. 

Żeby urozmaicić program, uczestnicy dostali do wykonania specjalne zadania. Internetowi twórcy musieli m.in. odgadnąć czego dotykają w zamkniętym pudełku lub przebić balony beż żadnego narzędzia.Cały ten proces musiało powtórzyć 9 twórców, a finalnie z takich nagrań powstanie 15 odcinków. Ciekawi was jak internetowe gwiazdy poradziły sobie przed telewizyjną kamerą? Oglądajcie premierowy odcinek już 5 października (poniedziałek) o 18:15 na kanale Nickelodeon!

Kampanie:

Ta strona używa ciasteczek (plików cookies).