Newsy/kejsy

Zuzia Kaszuba - wywiad. Rozmowa z bohaterką nowego programu Nickelodeon

02.10.2020 Autor: Matisowy
Udostępnij:
Zuzia Kaszuba - wywiad. Rozmowa z bohaterką nowego programu Nickelodeon
Już wkrótce na waszych antenach zagości nowy program Nickelodeon. Udało nam się porozmawiać z jedną z jego bohaterek, Zuzią Kaszubą, którą znają nie tylko najmłodsi użytkownicy sieci, ale też wiele starszych osób, ponieważ gra w jednym z najpopularniejszych seriali... od urodzenia!

Zuzia Kaszuba to bardzo młoda influencerka, ale znają ją nie tylko dzieci czy nastolatki. Starsi mogą kojarzyć ją z serialu TVN "Na Wspólnej", gdzie gra Manię z rodziny Ziębów niemal... od urodzenia. W sumie to już 14 lat. 

Nasza dzisiejsza bohaterka to też jedna z uczestniczek nowego programu telewizyjnego na kanale Nickelodeon "NICKFLUENCER", który już 5 paźdzniernika o godz. 18:15 zadebiutuje na antenie telewizyjnej. Dzięki realizacji jednego z odcinków mogliśmy porozmawiać z Zuzią i zapytać ją m.in. o jej doświadczenie z aktorstwem czy też jak rówieśnicy reagują na jej popularność.

Matisowy: Jak zaczęła się Twoja popularność w Internecie? 

Zuzia Kaszuba: To wszystko dlatego, że grałam tak długo w serialu, powoli to wszystko się rozkręcało, ale brałam udział również w innych projektach. Wspołpracowałam z firmami modowymi, pracowałam ze wspaniałymi fotografami, więc to wszystko tak się powoli rozwijało.  


Na jakich kanałach social media udzielasz się? 

Ja najbardziej skupiam się na Instagramie, próbowałam z YouTube, ale nie wyszło bo nie miałam czasu. Na Instagramie pokazuję całe moje życie, jak to wygląda, jak wygląda aktorstwo, oraz nagrywanie od backstage i życie influencerki. Zobacz też: Amelie.yt - wywiad. Jak rówieśnicy reagują w szkole na sławę 14-latki?Nauczyłaś się aktorstwa sama z siebie? Nie chodziłaś do żadnej szkoły w tym kierunku?  

Tak, dokładnie. Właściwie przez ostatnie 14 lat uczę się od najlepszych polskich aktorów wszystkiego na planie, a to chyba najlepsza szkoła. 


Uważasz siebie za dobrą aktorkę? 

Tak, chyba można powiedzieć.


Co planujesz dalej? Chcesz dalej zostać w “Na Wspólnej”, czy może szkoła aktorska? 

Tak długo jak będzie kręcone “Na Wspólnej” zostanę tam, ale nie jestem pewna czy chcę iść do szkoły aktorskiej, bo nie chce zamykać sobie przyszłości. Nie jestem pewna, czy całe życie chce poświęcić aktorstwu. 


Ile trwają nagrania, ile nagrywanie odcinków, jak to wygląda?

Nigdy nie jest regularnie np. raz, dwa razy w miesiącu. To zależy jaka jest serialowa rodzina, jak bardzo ma rozbudowany wątek. Różnie to bywa, raz krócej, raz dłużej, ale produkcja stara się, aby nie przekraczała 6 godzin. Chyba, że są bardzo skomplikowane sceny lub nagrywamy w plenerze. Każda scena to 40 min kręcenia. 


Wcześniej uczysz się scenariusza, czy przed daną sceną po prostu sobie czytasz i zapamiętujesz? A może jest to improwizacja? 

Jak byłam młodsza, to uczyłam się poprzedniego dnia wszystko na pamięć. Teraz wszystko mi łatwiej wchodzi, czytam tylko raz w aucie przed przybyciem na plan, później przed nagraniem jest tzw. przeglądanie tekstu przed daną sceną i tak mi to jakoś wchodzi. 


Czy tekst trzeba powiedzieć tak samo jak w scenariuszu? Czy rozmowy wychodzą same z siebie? 

Tekst to tak naprawdę ma być taki jakby szkic, żeby wiadomo było co powiedzieć Nie można odbiegać od niego za bardzo. Trzeba powiedzieć to naturalnie, tak jakby samemu się to powiedziało. Zobacz też: Lena Moonlight o swoich social mediach, hejcie w szkole i Pride MonthJak reagują twoi rowiesnicy na twoja popularność? W końcu mogą oglądać cię co kilka dni na ekranach telewizorów. 

Nauczyciele trafili mi się bardzo tolerancyjni. Pomagają jak mam zaległości, a klasa nigdy jakoś inaczej mnie nie traktowała. Byli raczej normalni wobec mnie.


Gdy byłaś młodsza to była dla ciebie na pewno zabawa, a jak jest teraz? To jest już praca? 

Jak byłam młodsza traktowałam to jako codzienność, byłam przyzwyczajona że jadę na plan i mam nagrania, ale poniekąd była to taka zabawa, jednak coś innego niż wszystkie dzieci wokół.  

Staram się teraz jakoś bardziej poważnie do tego podchodzić, bardziej jak do pracy 


Jak wygląda pogodzenie tego ze szkołą? Nagrywacie w weekendy? 

Ogólnie w weekendy nie ma nagrań. Są zawsze w tygodniu, więc gdy planujemy dzień zdjęciowy, nigdy nie jest to tak że w ciągu jednego dnia jest np. jedna scena. Tylko jak już faktycznie muszę opuścić szkołę, to aby był cały dzień nagrań. 


Wchodzi mama Zuzi.


Skoro mama do nas przyszła - jak to jest być mamą osoby, która występuje w serialu?

Mama Zuzi: Jest cudownie. Jestem tak dumna z mojej aktorki, influencerki. Dzięki niej jest to dla mnie też przygoda. To dzięki niej poznaję nowe miejsca, nowych ludzi, nowe projekty, jestem jej bardzo wdzięczna za to. 


Cudownie. To w takim razie dziękuję bardzo za wywiad! 

Dzięki!

Kampanie:

Ta strona używa ciasteczek (plików cookies).