13 maja 2020
Rękodzieło i Instagram. Jaką rolę odgrywa w sprzedaży?
https://app.brandbuddies.pl/uploads/blog_post/photo/265/rekodzielo_post.png
instagram rękodzieło artysta sprzedaż kreatywne rękodzielnik zakupy

Konto na Instagramie daje dużo możliwości. Począwszy od dzielenia się swoją pasją, aż po sprzedaż swoich produktów. Dzięki hashtagom, każdy zainteresowany może poszukać inspiracji lub czegoś, co może nabyć u twórcy. Jednak najważniejsze dla rękodzielnika jest dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów, a Instagram ze swoimi zasięgami jest idealnym miejscem. 


Coraz więcej osób postanawia rozszerzyć swoje media społecznościowe o kolejne platformy. Daje to możliwość dywersyfikacji contentu - przykładowo na Instagramie wstawiać zdjęcia kreatywne, na Facebooku produktowe, a na TikToku dodawać kulisy tworzenia. Dzięki temu więcej osób ma szansę zobaczyć, co dany twórca może zaoferować i zapewnić transfer obserwatorów pomiędzy platformami.



Zobacz też: Dlaczego teraz każdy zakłada TikToka? Efekt lockdownu



Możliwość kupowania przez platformy jak Facebook czy Instagram również jest ułatwieniem dla artystów, choć większość z nich sprzedaje swoją twórczość na portalach temu poświęconych lub na własnej stronie internetowej. Media społecznościowe stanowią dla nich głównie miejsce na reklamę. Często można natknąć się takie miejsca jak grupy na Facebooku, które zrzeszają rękodzielników i zachęcają do inspirowania się wzajemnie.


Sprawdź profile rękodzielników poświęcone ich twórczości:



Inuinka



Inu, a właściwie Karolina, tworzy kolorowe i mięciutkie makatki. Są tworzone na krośnie dekoracje ścienne z włóczki. Poza tym na swoim profilu na Instagramie prezentuje kreatywna fotografię oraz grafiki, które sama tworzy. Jej konto to kopalnia inspiracji i dobrej, pozytywnej energii. Inu organizuje również akcję #kreatywnaśroda, gdzie co tydzień zachęca do publikowania kreatywnych zdjęć na wcześniej podane hasło i oznaczenie go tym hashtagiem. Jej społeczność to ludzie, którzy kochają rękodzieło i kreatywne zajęcia.




Tojkoo



Julia bardzo popularna jest wśród osób prowadzących bookstagrama, czyli profile poświęcone książkom. Tojko tworzy zakładki do książek - autorskie jak i odtwarza ulubione postaci z powieści. Tworzy ciekawe serię jak zwierzęta morskie, pory roku czy leśni mieszkańcy. Można też złożyć zamówienie i stać się bohaterem swojej własnej zakładki. Ostatnio Tojko wprowadziła do sprzedaży plakaty ze swoimi rysunkami.




Haftowanababa



Kamila zajmuje się haftem, a jej specjalizacją jest haft realistyczny. Tamborki, które wyszywa wyglądają jak namalowane, tyle że zamiast farb używa nici. Prace są niezwykle dopracowane i zachwycające. Co więcej, Kamila może wyszyć twojego pupila, a tamborek możesz potem zawiesić na ścianie zamiast standardowej ramki. Na swoim kanale na Youtubie zamieszcza tutoriale, dzięki czemu ty też możesz nauczyć się haftować.




Faramuszka



Zajmują się malowaniem kubeczków. Znajdziesz na nich urocze zwierzaki, często zabawną i pomysłową grę słów. Każdy znajdzie kubek dla siebie! Do tego można złożyć specjalne zamówienie z dedykacją. Kubki sprawdzą się świetnie jako prezenty z okazji Dnia Matki, na prezent dla przyszłej żony czy po prostu jako miły podarunek dla kogoś bliskiego.




Pannalola



Karolina, pod pseudonimem Lola stworzyła na swoim profilu swój własny świat. Rysuje piękne, bajkowe ilustracje przedstawiające najczęściej portrety rodzinne. Ilustracje Loli mogłyby wypełnić niejedną książkę z baśniami. W swojej ofercie na retro ilustracje, w stylu kosmicznym, a także portrety namalowane akwarelą.





Zobacz też: Fascynujący świat tatuażu



Lemonlovelybizu



Ania tworzy najsłodszą biżuterię w sieci. Znajdziesz tu breloczki, naszyjniki, kolczyki i inne ciekawe dodatki - wszystkie zrobione ręcznie z modeliny termoutwardzalnej. Twój ulubiony słodycz? Na pewno znajdziesz go w ofercie Ani! Modelina daje ogrom możliwości, ogranicza cię tylko wyobraźnia. Kiedy marzył Ci się pączek w kształcie jednorożca, zawsze możesz go sobie ulepić lub zakupić i dumnie nosić jako naszyjnik.




Owl.dream



Zbyszka inspirują motywy roślinne, las i jego mieszkańcy. Nie ogranicza się do jednego medium, lecz korzysta z nich niemal wszystkich. Rysuje, maluje, wyszywa i wiele więcej. Jego profil ma niezwykły klimat, nieco magiczny i tajemniczy. Widać, że dla tego twórcy równie co produkt, ważna jest prezentacja. U Zbyszka znajdziesz zakładki, torby materiałowe, ilustracje, malowane kręgi pnia i kubki.




Kupowanie produktów u rękodzielników to gwarancja dobrych materiałów, unikalności i twórczości, która powstała z dokładnością i sercem artysty. Zdecydowanie większą wartość mają takie przedmioty niż kupione w sieciówce - często gorszej jakości i powtarzalne. Zakupy u lokalnych wytwórców to wsparcie dla nich, a także dla ich małych biznesów, często prowadzonych w pojedynkę. Każda złotówka przekazana artyście to cegiełka, która buduje jego marzenie o kreatywnym przedsiębiorstwie.


Zwłaszcza w dobie koronawirusa wsparcie jest niezbędne. Większość twórców na co dzień wystawiało swoje dzieła na konwentach, targach czy sklepach. Gdy wszystkie wydarzenia zostały odwołane, także ich źródła dochodów zostały odcięte. Działalność internetowa to jedyna opcja sprzedaży, jaka im pozostała w tym momencie. 



Zobacz też: Przełożyć czy anulować tysiące wydarzeń?



Przedstawione przykłady to jedynie mały procent twórców oraz ich dzieł, jakie można znaleźć na Instagramie czy innych platformach. Platformy opierające się głównie na wizualnej stronie contentu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rękodzielników. Instagram to idealne miejsce dla nich i ich twórczości.

Obserwujecie rękodzielników na Instagramie? Czy dzięki Instagramowi kupiliście od kogoś rękodzieło?

Aktywne kampanie

Popularne

ZACZNIJZ NAMIDZIAŁAĆ