Newsy/kejsy

Projekt GOATS - kto stoi za nowym projektem na YouTubie?

17.05.2023 Autor: GK
Udostępnij:
Projekt GOATS - kto stoi za nowym projektem na YouTubie?
Początek wiosny przyniósł świeżość w postaci nowego projektu na polskim YouTubie. Boxdel, Wardęga, Błoński, Wojciech Gola i Izak łącząc siły zapraszają dorosłą widownię do śledzenia projektu Goats. Za nami pierwsze odcinki: o co chodzi w najnowszym youtubowym show i jakie są opinie publiczności?

O starcie tajemniczego projektu mogliśmy usłyszeć już od dłuższego czasu. Sam projekt budził kontrowersje przede wszystkim ze względu na jego pomysłodawców. W opisie traileru Goats zamieszczonego na dedykowanym kanale youtube piszą o sobie jako: "połączenie 5-ciu twórców z totalnie innych światów". 


Michał "Boxdel" Baron

Obecnie znany polski przedsiębiorca, osobowość internetowa, a także piosenkarz. Swoją karierę rozpoczął od prowadzenia youtubowego kanału iDelti, gdzie zajmował się głównie tematyką gamingową. Od 2015 roku prowadzi kanał Boxdel, gdzie często komentuje aktualne wydarzenia ze świata internetu. Jest włodarzem i współwłaścicielem federacji Fame MMA organizującej gale typu freak fight, a w ostatnim czasie próbuje swoich sił również jako zawodnik. Muzycznie związany z projektem Masny Gang. Rozgłos zapewniły mu takie utwory jak "Louda" czy nagrany wspólnie z Karolem "Frizem" Wiśniewskim "Yo Mamale". 


Sylwester Wardęga

Polski YouTuber, komik i osobowość internetowa. Swoją karierę na YouTube rozpoczął w 2006 roku, tworząc filmy z komediowymi skeczami oraz żartami. Sławę zdobył dzięki wideo "Spider Dog", które stało się viralowe w 2014 roku. Obecnie zajmuje się tematyką commentary, publikując na swoim kanale "WATAHA - Krulestwo" materiały dotyczące działalności innych postaci ze świata internetu. W 2021 próbował swoich sił jako zawodnik freak fightowy, odbywając dwie walki w federacji Fame MMA. Od 20 lutego do 30 listopada 2022 współprowadził konferencje gal Fame MMA oraz Hype MMA.


Kacper Błoński

Dwudziestopięcioletni influencer, który swoją popularność zdobył dzięki udziałowi w projekcie Team X. Po zakończeniu projektu realizuje się muzycznie - jest twórcą hitów takich jak "Eluwina", "Crusher", "Dziś tańczę" czy "Tylko Ty". Blonsky jest również zawodnikiem freak fightowym, stoczył cztery walki w federacji Fame MMA. Prywatnie związany był z Julią Kosterą, para jednak rozstała się. 


Wojciech Gola 

W polskim show-biznesie debiutował jeszcze w 2013 roku, jako uczestnik "Warsaw Show: Ekipa z Warszawy". Imprezowy styl życia i atrakcyjny wygląd pozwoliły mu na zgromadzenie pokaźnej rzeszy fanów. Po zakończeniu współpracy z telewizją postanowił przekuć swoją popularność w dobrze rokujący biznes jakim jest organizacja gali freak fightów. Tak powstało Fame MMA, które wypełniło lukę w polskim show-biznesie i na stałe wpisało się w influencerską kulturę. 


Piotr Skowyrski "Izak"

Polski komentator e-sportowy, youtuber oraz streamer. W przeszłości zawodnik drużyny Team VEGA i iNET koxXx w grach Counter-Strike: Source i Counter-Strike: Global Offensive. Izak jest znany ze swojego charakterystycznego stylu streamowania, który łączy rozgrywkę z grami z zabawnymi opowieściami i komentarzami na temat różnych tematów. Jest jednym z najpopularniejszych polskich streamerów, a jego kanał na Twitch ma ponad 1,5 miliona subskrybentów, a na YouTube ponad 2 miliony subskrybentów.


Tak jak mówiliśmy, pomysłodawcy projektu są przedstawicielami zupełnie różnych zakamarków polskiego internetu. Nie można jednak odmówić im popularności i dużej dozy kreatywności. Projekt Goats przedstawiany był jako zupełna innowacja, coś czego na polskim youtubie jeszcze nie było. Jedyną obawą twórców było ewentualne zbanowanie ich konta w serwisie YouTube przez content, który skierowany ma być do dorosłej części widowni. 


Na czym polega Goats?

Zasady wydają się być proste: sławna postać, a w tym przypadku Kacper Błoński poszukiwać będzie swojej drugiej połówki. W pierwszym odcinku mógł poznać 21 dziewczyn, które podzieliły się swoim życiorysem. Następnie, drogą eliminacji do kolejnego odcinka przeszło 13 dziewczyn. Drugi i finałowy odcinek rozpoczął się od rozmów wcześniej wspomnianej szczęśliwej trzynastki z "Crusherem". Tym razem dziewczyny mogły liczyć na trochę więcej czasu i lepiej przedstawić swoją osobę. Do finału przeszło pięć kobiet, które w następnym etapie miały do wykonania wyzwania: masaż, yogę, odgadywanie smaków pomadek czy zgadywanie części ciała. Kacper Błoński ostatecznie jako swoją potencjalną partnerkę wybrał studentkę prawa Weronikę. Ta jednak również mogła dokonać wyboru: serce Kacpra lub 10 tys. złotych. Ku ogólnemu zaskoczeniu postanowiła złamać serce Błońskiego i zgarnąć niemałą sumę pieniędzy. 


Wyniki programu

Śmiało można stwierdzić, że nowy projekt cieszy się dużą popularnością. Aktualnie kanał na youtubie (dwa tygodnie po opublikowaniu trailera) subskrybuje blisko 350 tys. osób. Wyświetlenia też prezentują się całkiem dobrze: pierwszy odcinek posiada 2,3 mln odsłon, a drugi finałowy etap po trzech dniach od publikacji posiada 1,5 mln wyświetleń. Projekt wzbudził więc zainteresowanie publiczności, a kolejni goście z pewnością przyczynią się do jeszcze większego sukcesu. Nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejne odcinki. 

Kampanie:

Ta strona używa ciasteczek (plików cookies).