8 maja 2023
Życie na obczyźnie - Polki opowiadają o życiu na różnych kontynentach
https://app.brandbuddies.pl/uploads/blog_post/photo/480/Naglowek_Polki_na_obczyzniejpg.jpg
#socialmedia #Polki #polkizagranicą #świat #podróże #instagram #influencer #tiktok #instagram #Youtube

Wielu z nas życie za granicą wydaje się być czymś niezwykle fascynującym. Kto nie chciałby przynajmniej na kilka miesięcy przenieść się do innego kraju i zobaczyć, jak wygląda codzienność jego mieszkańców? Na całe szczęście dzięki instagramowi mamy taką możliwość nawet bez wychodzenia z domu. Poznajcie polskie influencerki, które mieszkają za granicą i każdego dnia dzielą się ze swoimi obserwatorami, różnymi kulturowymi spostrzeżeniami, ciekawostkami i historyjkami dnia codziennego.

Meksyk na wyciągniecie ręki, czyli poznaj Polkę mieszkającą tam od lat

Magdalena Bembenek to 25-letnia Polka, która już od kilku lat mieszka w egzotycznym Meksyku i każdego dnia relacjonuje swoją codzienność. Dzięki niej dowiecie się, jak obchodzone jest święto Día de Muertos, które jak podkreśla, jest jej ulubionym, z jakich specjałów słynie Meksyk, a także, które plaże w tym kraju szczególnie zasługują na uwagę. Co więcej, Magda stawia przede wszystkim na pokazywanie swoich realiów, a więc jej story nie są podkoloryzowane specjalnie pod instagram. Jednocześnie jednak przedstawiona przez nią różnorodność i kontrasty, fascynują i zachęcają do wycieczki! Niewątpliwie warto zgłębić jej profil, planując podróż do Mexico.


Polska muzułmanka w Egipcie, czyli historia Aleksandry

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda życie polskiej muzułmanki? Jeśli tak, na profilu Aleksandry Helail znajdziecie multum rolek, w których odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące swojej wiary, życia w Egipcie i panujących tam realiów. Aleksandra przybliża widzom islam i codzienność egipskich kobiet. Na jej profilu znaleźć można zarówno przepiękne widokowo fotografie z kurortów nad Morzem Czerwonym, jak i te wykonane w najbiedniejszych dzielnicach Kairu. Aleksandra na co dzień pracuje w międzynarodowej placówce, a od pewnego czasu pisze również książki i e-booki oparte na rozmowach z egipskimi kobietami, w których porusza kwestie ich praw, zasad panujących w małżeństwach i ogólnego podejścia do kobiety w kraju muzułmańskim. Oprócz tego Aleksandra prowadzi także kurs dialektu egipskiego online, który kierowany jest do Polaków.

 

Aleksandra Zalewska opowie wam o Indiach

Jak wygląda życie w Indiach, jak smakują Indie i czy aby na pewno jest tam bezpiecznie? Tego wszystkiego dowiecie się z profilu Aleksandry Zalewskiej, która przeprowadziła się do Indii, aby żyć tam ze swoim ukochanym. Oglądając jej relacje, wraz z nią przeniesiecie się na zatłoczone ulice indyjskich miast, doświadczycie natłoku kolorów podczas wizyt na straganach i zobaczycie, z których street food nie można zrezygnować! Aleksandra ma również ogromną wiedzę na temat historii i polityki, a na co dzień pracuje jako pilot wycieczek po Azji. Jej profil pełen jest przydatnych informacji, które przygotują was do podróży do Indii, a których nie znajdziecie nigdzie indziej w sieci.


Jak wygląda życie na pustyni? O tym opowie wam Lena Khalid

Lena Khalid to pierwsza Polka na Instagramie, która opowiada, jak wygląda życie na pustyni… i to dosłownie! Coś, co dla większości z nas brzmi niczym prawdziwa egzotyka, dla niej stanowi codzienność. Lena nie skupia się jednak tylko i wyłącznie na pięknych widokach i pozytywnych aspektach. Między innymi zajmuje się prowadzeniem zbiórek wspierających Sahrawi, czyli rdzenną ludność Sahary Zachodniej oraz tłumaczy, z jakimi problemami i dyskryminacjami zmagają się ci ludzie. Choć jej instagram skupia się głównie na Saharze Zachodniej, w wyróżnionych relacjach nie brakuje informacji na temat wielu innych krajów muzułmańskich.

Amerykański sen, który przybliży wam Katarzyna Drążewska

Kto z was nie marzył nigdy o tym, aby odwiedzić Stany Zjednoczone? Z naszej perspektywy jest to przecież zupełnie inny świat, który fascynować może swoją różnorodnością i możliwościami, jakie ten kraj daje. Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda prawdziwe życie w USA, koniecznie musicie poznać profil Katarzyny Drążewskiej, która zabierze was w podróż do różnych stanów, a przy okazji opowie o tym, co najbardziej zdziwiło ją po przeprowadzce, jakie różnice pomiędzy Ameryką Północną a Europą od razu rzucają się w oczy, a także, jak obchodzone są poszczególne święta. Katarzyna mieszka w USA od ponad 9 lat, a więc możecie być pewni, że jej wiedza was zaskoczy!


Marzyło wam się kiedyś życie w innym kraju? Dajcie znać, gdzie przenieślibyście się przynajmniej na kilka chwil!

Aktywne kampanie

Popularne

ZACZNIJZ NAMIDZIAŁAĆ