Newsy/kejsy

Operacje biustu wśród polskich influencerek - nowy poziom ciałopozytywności?

11.04.2023 Autor: KF
Udostępnij:
Operacje biustu wśród polskich influencerek - nowy poziom ciałopozytywności?
Operacje plastyczne i zabiegi medycyny estetycznej zawsze budziły nieco kontrowersji, a wszyscy, którzy odważyli się poprawić swoją urodę, byli na językach. Zwłaszcza wtedy, kiedy chodzi o jeden z atrybutów kobiecej urody – piersi. Choć temat wyraźnie spowszedniał, w dobie mocno rozwiniętej ciałopozytywności może zawstydzać lub triggerować – choć absolutnie nie powinien. Które influencerki zdobyły się na odwagę, by zmienić kształt i wielkość swoich piersi i nie boją się mówić o tym wprost?Wersow – powiększenie biustu

Będąca obecnie na finishu ciąży Wersow z myślą o zoperowaniu biustu biła się dość długo. Jak przyznała w swojej relacji dotyczącej zabiegu powiększania piersi, od dawna marzyła o tym, by to zrobić, choć najpierw blokował ją brak funduszy, a później – strach. Weronika postanowiła jednak spełnić swoje marzenie i poczuć się lepiej we własnej skórze. W filmie wielokrotnie podkreśla, że wybrała najlepsze na rynku implanty, a wszystkie osoby zainteresowane operacjami plastycznymi namawia do zrobienia dokładnego researchu i powierzeniu własnego ciała sprawdzonym specjalistom.


Paulina Kozłowska – operacja piersi

Paulina Kozłowska, eksdziewczyna Mini Majka, operacji powiększenia biustu poddała się w ramach współpracy reklamowej z czeską kliniką medycyny estetycznej. W zamian za to dokładnie relacjonowała w sieci wyjazd do Pragi, cały proces przedzabiegowy oraz trudny czas rekonwalescencji. Influencerka przybliżyła tym samym rosnący ciągle trend turystyki medycznej, ukazując, że nie ma konieczności wybierać się na zabieg poza Unię Europejską.


Nieudana operacja Deynn

Historię operacji powiększania biustu przez Maritę Surmę, blogerkę i youtuberkę znaną jako Deynn, można traktować jako przestrogę. Fitnesska przez niską zawartość tkanki tłuszczowej z naturalnej miseczki D/E zeszła do rozmiaru A, co negatywnie wpłynęło na jej samoocenę. Nie potrafiła przyzwyczaić się do nowego wyglądu i wielkości biustu, a jednocześnie nie wyobrażała sobie życia bez intensywnych treningów. Wtedy właśnie postanowiła powiększyć piersi, co po dwóch latach przysporzyło jej sporo problemów – implanty się przekręciły i wrosły, przez co klatka piersiowa wyglądała na zdeformowaną. Na szczęście kolejna operacja ostatecznie poprawiła wygląd biustu i pozbawiła ją kompleksów. Warto zaznaczyć, że Marita nie jest jedyną sportowczynią z implantami – na zabieg zdecydowała się też Ewa Chodakowska czy Hope Beel.


Cebula – pomniejszenie piersi The Travelling Onion

Duży biust jednak często zamiast marzeniem, bywa przekleństwem – i tak, jak część kobiet śni o tym, by móc nosić staniki w większym rozmiarze, tak inne pragną zdecydowanie mniejszych piersi. Magda Staszewska, znana też jako Cebula, charyzmatyczna podróżniczka relacjonująca swoje wyprawy na Instagramie, słynie nie tylko z dzielenia się kadrami z odległych zakątków świata. Jej kobiece kształty również zwracają uwagę. Ostatnio jednak przyznała, że podjęła decyzję o redukcji rozmiaru piersi. Jak powiedziała na instastories, jej decyzja podyktowana jest zarówno względami medycznymi (problemy z kręgosłupem, ograniczenia w sporcie czy wykonywaniu codziennych czynności) oraz estetycznymi.


Warto więc pamiętać, że każdy z nas ma swoje kompleksy, a ingerowanie w wygląd ciała nie jest sprzeczny z nurtem body-positive – czasem wręcz jest jego największym przejawem.

Kampanie:

Ta strona używa ciasteczek (plików cookies).