Newsy/kejsy

Śpiewająca gwiazda TikToka - kim jest Rodger Cleye?

16.11.2022 Autor: MT
Udostępnij:
Śpiewająca gwiazda TikToka - kim jest Rodger Cleye?
Wchodzicie na TikToka, a tam tajemniczy mężczyzna, który śpiewa dobrze znane kawałki? Ten trend, na którym Rodger Cleye, występuje na charakterystycznym tle, zalał niemal całą aplikację. Kim jest sprawca całego zamieszania?

Na TikToku właściwie co kilka tygodni zmieniają się trendy, więc użytkownicy nie mogą narzekać na nudę. Znalazło się i miejsce dla Rodgera Cleye'a, który wykonuje covery popularnych piosenek, o których niektórzy mogli zapomnieć, a młodsze pokolenie być może nawet wcześniej ich nie znała. Co ciekawe, Rodger nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego. Prezentuje różnorodny repertuar i można usłyszeć, jak śpiewa piosenki Lady Gagi, Eminema, Linkin Park, Drake’a, Seleny Gomez, Taylor Swift, Queen, Rolling Stones czy Depeche Mode.


Skoro ścieżkę muzyczną mamy określoną, to przejdźmy do tła, bo nie da się ukryć, że jest bardzo charakterystyczne. Śpiewający Rodger wklejany jest najczęściej na tło pokoju, w którym często pojawia się telefon, laptop, słodycze, wino, kosmetyki itp. A to wszystko opatrzone krótkimi opisami do danej sytuacji i oczywiście pasujące do fragmentu piosenki, np. "Kiedy przyjaciółka nie odpisuje ci od kilku minut" do utworu "We Don't Talk Anymore". Trend na tyle zawładną TikTokiem, że kilka przeróbek z użyciem wizerunku Rodgera zrobiła nawet firma Rossmann56-latka można znaleźć nie tylko na TikToku, ale także na Instagramie, YouYube, Songtradr. Na ostatnim z portali, gdzie umieszcza covery, napisał nieco o sobie.


"Nazywam się Rodger Cleye. Muzyka wypełnia moją głowę przez cały czas. Pomaga mi ona radzić sobie z życiem. Zawsze miałem ogromną miłość do muzyki. 28 lat temu byłem 28-letnim sfrustrowanym mężczyzną. Próbowałem nadać sens otaczającemu mnie światu. Świat randek był (jak sobie wyobrażam) dość zagmatwany. Musiałem także nauczyć się, jak zastosować mój licencjat, ponieważ to jest to, co opłaca rachunki w mojej życiowej podróży. Uczyłem się z każdego związku. Ale co ważniejsze, zapisałem wszystkie moje uczucia. Przełożyłem je na muzykę i wyprodukowałem na syntezatorze z lat 80. i gitarze, którą dostałem od mamy w wieku 27 lat (nigdy wcześniej nie grałem na żadnym instrumencie). Następnie zacząłem nagrywać ścieżki na ośmiokanałowym magnetofonie wielościeżkowym. To była dla mnie terapia. Było mnóstwo związków, które poszły źle, o których można było pisać. To po prostu pomogło mi się z tym uporać. Nie miałem sposobu, by rozpowszechniać te piosenki. Leżały na moim twardym dysku przez ostatnie 28 lat! W końcu przedstawiam je wam. Mam nadzieję, że pocieszą was tak, jak mnie przez te wszystkie lata!" - można przeczytać.Jak też zaznacza, obecnie muzyka jest dla niego ważniejsza, niż kiedykolwiek wcześniej.


Teraz, w wieku 56 lat, muzyka pochłania mnie bardziej niż kiedykolwiek. Przechodzę przez "emocjonalny renesans" po raz kolejny, gdy wchodzę w wiek seniora. Czuję potrzebę podzielenia się KAŻDĄ piosenką, która kiedykolwiek mnie poruszyła, z nowymi osobami. W tym celu nagrałem ponad 1000 klipów z coverami piosenek - dodaje.


Patrząc na jego nagrania, nietrudno się domyślić, że kocha śpiewać, a dzięki temu Rodgera pokochała masa osób. Jego profil na TikToku obserwuje już ponad 3 miliony osób.

Kampanie:

Ta strona używa ciasteczek (plików cookies).