Newsy/kejsy

BeReal - aplikacja, która robi furorę wśród pokolenia Z!

12.09.2022 Autor: MT
Udostępnij:
BeReal - aplikacja, która robi furorę wśród pokolenia Z!
Coraz częściej pojawiają się nowe aplikacje na smartfony, które mają zrewolucjonizować rynek i na dłużej zagościć w telefonach użytkowników. Jednym się to udaje, innym niekoniecznie. Jak będzie z aplikacją BeReal, która powstała niemal trzy lata temu, ale w ostatnich miesiącach zrobiło się o niej szczególnie głośno?

Po tym, jak minęła era Snapchata, który nadal cieszy się dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych, to w wielu krajach dużym powodzeniem zaczął cieszyć się m.in. Instagram, który od początku istnienia przeszedł sporo zmian i aktualizacji. Chociaż miał służyć do relacjonowania codzienności, szybko przerodził się w aplikacje, która służy do publikowania bardzo przemyślanych zdjęć, a nawet mocno podrasowanych InstaStories.


Instagram zaczął budzić kontrowersje, bo jego użytkownicy często publikują bardzo wyidealizowane ujęcia i trudno mówić o naturalności i spontaniczności. W przeciwieństwie do aplikacji BeReal, która została założona w grudniu 2019 roku przez francuskiego dewelopera Alexisa Barreyata, byłego pracownika GoPro oraz Kévina Perreau. W ostatnich miesiącach robi furorę wśród pokolenia Z, do którego właściwie jest skierowana, ale może z niej korzystać każdy.


Jak działa BeReal?


Każdy użytkownik aplikacji raz dziennie, w nieznanym momencie dostaje powiadomienie. Od tego momentu ma dwie minuty na zrobienie sobie zdjęcia ukazującego, co robi w danej chwili i gdzie się znajduje. Aplikacja wówczas aktywuje zarówno tylną, jak i przednią kamerę. Wówczas inni użytkownicy zobaczą nie tylko to, co my mamy przed oczami, ale też naszą twarz w danym momencie.


Oczywiście dwie minuty to proponowany czas na publikację, ale zdjęcie można dodać również i po upływie tego czasu. Co ciekawe jednak, dopóki nie dodamy fotki, nie będziemy mogli obejrzeć też publikacji znajomych. W aplikacji znajduje się również tablica 

"Discovery", w której pojawiają się posty osób z całego świata, które ustawiły widoczność swoich zdjęć na globalne.


Użytkownicy aplikacji mogą nie tylko oglądać zdjęcia innych osób korzystających z aplikacji, ale także na nie reagować - komentarzami, a także za pomocą RealMoji. W tym celu wystarczy zrobić sobie selfie i odpowiednią miną zareagować na czyjś wpis.


Aplikacja, którą można pobrać z Google Play lub App Store, stawia na spontaniczność i zachęca do dodawania rzeczywistych zdjęć, bez filtrów i przeróbek. W aplikacji nawet nie ma narzędzi, które mogłyby zmodyfikować fotkę. Liczy się tu i teraz.


Jak usunąć aplikację?


Aby usunąć konto w aplikacji BeReal wystarczy wejść w swój profil i dotknąć zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu ekranu. Następnie, również w prawym górnym rogu ekranu, nacisnąć  trzy kropki i  z menu wybrać "Skontaktuj się z nami", a później "Usuń mój profil". 

Kampanie:

Ta strona używa ciasteczek (plików cookies).