Newsy/kejsy

Maria Jeleniewska - polska królowa TikToka

28.07.2022 Autor: MT
Udostępnij:
Maria Jeleniewska - polska królowa TikToka
Maria Jeleniewska zawładnęła TikTokiem, na którym zgromadziła ponad 13 milionów obserwatorów! Na ten wynik 20-latka pracowała już od dłuższego czasu. Dziś jest jedną z topowych influencerek. I to nie tylko w Polsce. Nie bez powodu została okrzyknięta "polską królową TikToka".

Maria Jeleniewska z Poznania w sieci zaczęła działać, kiedy miała zaledwie 14 lat. Początkowo działała pod pseudonimem, bo jej mama i babcia nie chciały, by podawała swoje dane. Kiedy mama (a teraz też menedżerka) influencerki odkryła potencjał aplikacji,i zdecydowała, że jej córka może publicznie powiedzieć, jak się nazywa. 

Maria Jeleniewska w kilku wywiadach przyznała, że zainteresowanie się TikTokiem było dla niej naturalne. Zamiast imprez wolała szperać w internecie. Tak zaczęła nagrywać pierwsze filmiki, do których inspiracji szukała u zagranicznych twórców. Jak teraz wyznaje, to właśnie research i znalezienie inspiracji zajmuje jej najwięcej czasu.


Jestem znana z tego, że robię "przejścia". Czasami nazywane są one "krótkimi montażami". Gdy aplikacja zaczęła się rozwijać, inspirowałam się innymi osobami z zagranicznego TikToka i robiłam rzeczy, których w Polsce jeszcze nie było. Myślę, że to zachęciło ludzi do obserwowania mnie. Robiłam coś wyjątkowego, oryginalnego i ludzie się tym inspirowali - mówiła w wywiadzie dla Ofeminin. 

Maria przyznała, że jest zaskoczona sukcesem, który odniosła, zwłaszcza że nagrywała filmiki pod polskie piosenki, a jej profil obserwują w większej mierze zagraniczni obserwatorzy. Podejrzewa, że być może internauci polubili ją za autentyczność i to, że stara się być na bieżąco w kontakcie z fanami.


Influencerka, która przeprowadziła się do Warszawy, dziś może cieszyć się sporą popularnością i współpracami z dużymi markami, np. Wedel, H&M, Maybelline, Stars from the Stars, Fanta, Body Chief, czy też Adidas, to przyznaje, że wbrew pozorom, nie spędza całego dnia na działaniach w sieci. Kiedy może szuka sobie innych zajęć, np. czyta książki, czy też spotyka się ze znajomymi na żywo.

Warto dodać, że influencerka ma wiele pasji. Trenowała karate i pływanie, chodziła do szkoły tańca, gdzie uczyła się jazzu i tańca współczesnego, jednak kontuzja nie pozwala jej już na takie aktywności. Dodatkowo zna bardzo dobrze język angielski i hiszpański i uczy się hiszpańskiego. Poza tym chce mieć plan B, dlatego studiuje socjologię biznesu i mediów.

Kampanie:

Ta strona używa ciasteczek (plików cookies).