Newsy/kejsy

Znacie już "cool ciocie"?

09.05.2022 Autor: MT
Udostępnij:
Znacie już "cool ciocie"?
Coraz więcej młodych ludzi deklaruje, że nie chce mieć dzieci. Dziewczyny, które promują na TikToku trend "cool ciocie" na TikToku również zapewniają, że nie planują potomstwa, ale nie mają nic przeciwko temu, żeby zajmować się, a właściwie rozpieszczać dzieci swojego rodzeństwa.


Powodów, z jakich niektórzy nie chcą dzieci, jest wiele. Jedni stawiają na karierę, inni boją się przebiegu ciąży, albo że nie będzie ich stać na wychowywanie dziecka, a później zapewnienie mu godnej przyszłości. Dochodzi strach to, jak kryzys klimatyczny wpłynie na naszą planetę. A niektórzy po prostu najzwyczajniej w świecie nie chcą mieć potomstwa, bo nie czują, że rola rodzica to coś, w czym się spełnią. Przy tych wszystkich powodach warto dodać, że część tych osób, choć nie chce dzieci, to nie oznacza, że ich nie lubi.


https://www.tiktok.com/@marielle.cruz/video/6897855104871877890


Bycie "cool ciocią" według internetowego trendu to przyjęcie wszelkich plusów zajmowania się dzieckiem, a odrzuceniem minusów, np. można je w każdej chwili oddać rodzicom i cieszyć się spędzaniem czasu tak, jak się chce, bez obaw, że zaniedbuje się dziecko. Ważne jest to, że "cool ciocie" zapewniają, że chcą rozpieszczać pociechy rodzeństwa i pozwalać im na to, na co rodzice na pewno by się nie zgodzili. 


Przeglądając tagi #RichAunt i #Coolaunts można też zauważyć, że "cool ciocie" mają charakterystyczny wygląd. Tiktokerki stylizują się na atrakcyjne, spełnione i bogate kobiety, które są spełnione, wiodą luksusowe życie i chętnie obdarowują prezentami dzieci.


https://www.tiktok.com/@simply_sayo/video/6965451957209238790


Oczywiście to jedynie trend, który nie musi mieć nic wspólnego z prawdą. Rodzice też mogą spełniać się zawodowo, dobrze się prezentować, mieć czas dla siebie i wcale nie muszą uważać, że dziecko w jakiś sposób ich ogranicza. To, czy ktoś chce być rodzicem, jest indywidualny wyborem. 


https://www.tiktok.com/@roxleeofficial/video/7085872151206563118Kampanie:

Ta strona używa ciasteczek (plików cookies).