21 kwietnia 2022
Fairy Grunge na TikToku. Hit czy kit?
https://app.brandbuddies.pl/uploads/blog_post/photo/431/fairy.jpg
#fairygrunge #fairycore #cottagecore #instagram #tiktok #influencermarketing

Fairy grunge zrodził się w czasie pandemii, kiedy to znaczna część osób chciała zastąpić niepokój i wrócić wspomnieniami do beztroskich czasów. Jednym ze sposobów był powrót do oglądania filmów sprzed lat, np. do wspomnianej serii filmów o wampirach. Filmy zainspirowały do tworzenia makijaży i stylizacji nawiązujących do bohaterów tych produkcji. Charakterystyczne dla tego stylu są zwiewne spódnice, koronki, podarte rajstopy, wstążki, dzianinowe swetry, getry i gorsety. Niektórzy nawet łączą je z czarodziejskimi elementami np. skrzydłami, czy kryształami.


Społeczność fairy grunge łączy wiele alternatywnych stylów mody z całego świata, a także ma sporo wspólnego z japońską Mori Girl (Mori w języku japońskim oznacza "las"). Najważniejszą cechą, którą fairy grunge czerpie ze stylu Mori, jest nakładanie warstw kilku części garderoby w celu uzyskania falistej i miękkiej sylwetki. Choć w nazwie zawarte jest słowo "girl", to styl ten jest popularny wśród mężczyzn. Dzięki bajkowemu grunge'owi, który łączy elementy warstwowe ze stylu Mori i dodaje ciemniejsze alternatywne składniki grunge, pozwala użytkownikowi wkroczyć w fikcyjną postać. Ta postać może być inspirowana alternatywną muzyką, kultowymi filmami klasycznymi i nie tylko. 

Fairy grunge jest idealnym trendem dla osób, które lubią przerabiać ubrania, bo mogą np. doszywać kolejne warstwy. Podobne do fairy grunge są także m.in.: fairycore, cottagecore, fairy goth, hobbitcore i mosscore. Wiele ubrań związanych z grunge fairycore i innymi rodzajami niszowej mody jest kupowanych z drugiej ręki lub poddawanych recyklingowi, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne i zachęca do wspierania zrównoważonej mody. 

Styl fairy grunge bez względu na to, czy jest wybierany, by odgrywać rolę fikcyjnej postaci, czy po prostu, by być najbardziej autentyczną wersją samego siebie, jest dostępny dla każdego, niezależnie od płci i tożsamości seksualnej.

Aktywne kampanie

Popularne

ZACZNIJZ NAMIDZIAŁAĆ