Newsy/kejsy

Czy seks jest tematem tabu na Instagramie?

10.09.2021 Autor: MT
Udostępnij:
Czy seks jest tematem tabu na Instagramie?
Kasia Koczułap jest psycholożką i edukatorką seksualną, która swoją wiedzą i doświadczeniami dzieli się także w mediach społecznościowych. Na Instagramie prowadzi profil @ kasia_coztymseksem, na którym porusza kwestie uznawane za tematy tabu. Kasia nie zgadza się na to, by seks i edukacja seksualna były tematem tabu, tematem wstydliwym, o którym spora część osób boi lub wstydzi się mówić. Ma odpowiednią wiedzę i chętnie się nią dzieli, pokazując, że nic, co ludzkie, nie jest obce. Od niedawna oferuje też aplikację do edukacji seksualnej.


Chcę zmienić Twoje życie seksualne na lepsze, edukując o seksie bez tabu – tak zapowiada już w BIO swojego profilu.


https://www.instagram.com/p/CBYexCgpVxw/

I działa zgodnie z tą zasadą. Swoje posty oraz relacje na InstaStories poświęca na najróżniejsze kwestie, m.in. masturbacja, infekcje przenoszone drogą płciową, antykoncepcja, gadżety erotyczne czy orgazm. Koczułap obala mity i wyjaśnia kwestie, które interesują jej obserwatorów. Internauci mogą wysyłać do niej wiadomości albo zadawać pytania lub na nie odpowiadać podczas organizowanych Q&A czy prowadzonych ankiet. Wszystko oczywiście anonimowo i po to, by później omówić tematy, o których często wstydzimy się komukolwiek powiedzieć. Kasia Koczułap testuje też najróżniejsze gadżety erotyczne i lubrykanty, a następnie dzieli się publicznie opinią na ich temat.

Kasia mocno podkreśla też, że wspiera środowisko LGBT+. Nie tylko w sieci, ale też chodzi na Parady Równości. Mocno też stoi po stronie kobiet i wspiera je w walce o podstawowe prawa, m.in. prawo do aborcji.

https://www.instagram.com/p/CGhjrX4FFd6/

Co z tym seksem? – aplikacja

W listopadzie2020 roku Katarzyna Koczułap wraz z grupą znajomych wypuściła aplikację “Co z tym seksem?”. Co w niej można znaleźć? Część treści powtarza się z tą, która jest dostępna na instagramowym profilu Kasi, jednak są też tematy, których nie poruszała, bądź publikowała na ich temat znacznie mniej treści niż znalazło się w aplikacji. W apce znajdziemy dwa bezpłatne kursy: “świadoma zgoda” i “pierwszy raz” oraz płatny kurs “seks analny”. Każdy kurs zawiera krótkie intro oraz zakładki: musisz to wiedzieć, zadania oraz często zadawane pytania. Aplikacja cały czas jest rozwijana i z czasem będzie pojawiać się w niej więcej contentu.

Warto wspomnieć też o “Seks kalendarzu adwentowym” wymyślonym przez Kasię. Ten cieszy się taką popularnością wśród jej obserwatorów, że znalazł się także w aplikacji. (Uprzedzając pytania - tak, jest płatny). Na czym polega? Już jak sama nazwa może wskazywać, nawiązuje do masy innych kalendarzy adwentowych, w których od początku grudnia aż do Świąt Bożego Narodzenia, odnajdujemy słodycze czy kosmetyki. W “Seks kalendarzu adwentowym” są zadania i wyzwania zarówno dla par, jak i dla singli. Wszystko po to, by lepiej poznać własne ciało i urozmaicić życie seksualne.

https://www.instagram.com/p/CIBlLORhOC-/Kampanie:

Ta strona używa ciasteczek (plików cookies).