This site uses cookies. Find out more I AGREE

Everything you need to know about working for a brand

Blog apki ig

Instagram kontynuuje walkę przeciwko fałszywym interakcjom

Na naszym blogu nieraz wspominaliśmy o fałszywych interakcjach, zasilających konta na Instagramie. Twórcy aplikacji stawiają kolejny krok w walce z nieuczciwie zdobytymi polubieniami i obserwacjami. Tym razem na cel postawiono inne aplikacje, służące do sztucznego zwiększania zaangażowania.

 

W oficjalnym komunikacie dodanym na blogu Instagrama, możemy przeczytać o wprowadzeniu nowych narzędzi, które mają rozpoznawać ruch generowany przez inne aplikacje. Instagram nie zamierza karać osób korzystających z tych nieuczciwych rozwiązań, przynajmniej na początku. Zamiast tego, administratorzy chcą skłonić użytkowników do dodatkowego zabezpieczenia swojego konta i zaprzestania korzystania z tego typu aplikacji. Udostępnianie danych swojego konta innym aplikacjom jest ryzykowne i może prowadzić do jego utraty.

 

Użytkownicy, których profile zostaną sklasyfikowane jako podejrzane, mogą napotkać na Instagramie informację o usunięciu z ich kontra fałszywych interakcji. Zostaną również zachęceni do zmiany hasła.

 

 

W wiadomości na blogu Instagrama znajduje się również przestroga dla osób, które mimo ostrzeżenia, zdecydują się na dalsze korzystanie z nieuczciwych rozwiązań. Administratorzy ostrzegają, że dalsze prowadzenie tego typu działań, będzie miało wpływ na profile tych osób. Nie podano szczegółów, jednak można się domyślać, że ich zasięgi zostaną po prostu obcięte przez algorytm aplikacji.

 

Instagram zapowiada, że to nie koniec zmian, mających na celu wyeliminowanie nieuczciwych praktyk.

 

Oficjalny komunikat możecie przeczytać tutaj: LINK.