This site uses cookies. Find out more I AGREE

Everything you need to know about working for a brand

50plus blog

Influencerzy 50+

Świat mediów społecznościowych należy głównie do młodych użytkowników. Wśród internetowych twórców pojawiają się jednak osoby starsze, które nie boją się wejść do obcego im świata online. Silver influencerzy, bo tak określa się twórców 50+, dzielą się na swoich kanałach społecznościowych doświadczeniem i pasją. Grupa 50+ jest najszybciej rosnącą grupą wiekową i stanowi około 40% naszego społeczeństwa, czyli blisko 15 mln osób. Jest to zatem bardzo istotna grupa konsumentów, o której marki nie powinny zapominać.
Styleman

"W życiu nie chodzi o odnalezienie siebie ,w życiu chodzi o wykreowanie siebie” To główne motto bloga stworzonego przez Ireneusza Korzeniowskiego, znanego pod pseudonimem Styleman. Za pośrednictwem mediów społecznościowych dzieli się on praktycznymi modowymi poradami oraz swoją pasją do motoryzacji, a w szczególności motocykli. Na jednośladzie przejechał prawie całą Europę oraz Amerykę! Chyba każdy facet chciałby wyglądać i żyć tak jak on, będąc w jego wieku. Styleman obraca się wśród luksusowych samochodów, nosi drogie zegarki i żyje pełnią życia. Nie narzeka na brak zainteresowania - jest często zapraszany do telewizji, udziela wywiadów. Udowadnia, że nigdy nie jest za późno na rozwój kariery!

Jan Adamski

Kolejną nietuzinkową osobą w mediach społecznościowy jest Jan Adamski. Prowadzi blog, który jest esencją jego barwnych zainteresowań. Oprócz porad modowych, możemy tam również zobaczyć zrobione przez niego zdjęcia ptaków, poczytać o progresywnym rocku, czy  dowiedzieć się co nieco o polityce. Co roku gości na słynnych targach mody męskiej we Włoszech - Pitti Uomo. Odzwierciedla się to w jego stylu - często przełamuje tradycyjny męski styl kolorowymi akcentami. Co ciekawe, zdjęcia Pana Jana, które możemy oglądać na jego Instagramie są często dziełem jego żony.


Krystyna Bałakier

 

Nie tylko panowie udowadniają, że można się modnie ubierać po pięćdziesiątce. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych blogów na temat mody kobiecej 50+ w Polsce jest blog Pani Krystyny Bałakier. Pochodząca z Wrocławia stylistka aktywnie prowadzi również Instagrama. Pokazuje na nim stworzone przez siebie stylizacje, udziela porad modowych i pokazuje, że w jej wieku również można cieszyć się życiem i być zadowolonym ze swojego wyglądu.  


Gianluca Vacchi

 

W ramach ciekawostki warto również wspomnieć o robiącym karierę na Instagramie 51-latku z Włoch. Gianluca Vacchi zaistniał w sieci po ukazaniu się serii filmików, na których tańczy ze swoją żoną. Jego zdaniem wiek to tylko wybór. Przeglądając jego profil, ciężko się z tym nie zgodzić. Ma pieniądze, szybkie samochody, piękną młodą żonę. W zeszłym roku postanowił nawet zostać DJ-em - aktualnie tworzy muzykę z najpopularniejszymi artystami. Nawet jego sylwetka może budzić zazdrość. Aktualnie jego profil na Instagramie obserwuje około 11,6 milionów osób.

 

Influencerzy 50+ są bardzo wartościowi dla marek, których odbiorcami są starsze osoby. Często są więc angażowani do reklam produktów postrzeganych jako ekskluzywne i nie tylko. Ponieważ influencerów w starszej kategorii wiekowej jest znacznie mniej niż młodszych twórców, nie narzekają na brak zainteresowania. Jeśli widzicie więc potencjał w swoich rodzicach lub dziadkach, pokażcie im świat mediów społecznościowych. Może dołączą do grona osób, które Wam dzisiaj przedstawiliśmy ;)