Newsy/kejsy

Kim jest Khaby Lame?

10.06.2021 Autor: MT
Udostępnij:
Kim jest Khaby Lame?
Khaby Lame jest obecnie najszybciej rosnąć gwiazdą na Tik Toku. Jak to się stało, że jego nagrania, na których w ironiczny sposób reaguje na lifehacki i samouczki, które w skomplikowany sposób objaśniają łatwe sprawy, zalały niemal cały internet?

Milczenie jest złotem? Khaby potwierdza, że tak. Jak to osiągnąć? Pomysł. Kreatywność. Międzynarodowy content.

Pandemia koronawirusa negatywnie odbiła się na życiu wielu osób. Przekonał się o tym 20-letni wówczas Khaby Lame, który stracił pracę w jednej z włoskich fabryk. Spora część ludzi mogłaby się załamać w tej sytuacji, ale zdaje się, że nie Khaby. Kiedy stracił pracę, poświęcił swój czas na nagrywanie TikToków. Wystarczył mu rok, by zostać gwiazdą tej aplikacji.

Na czym polega jego fenomen? Można powiedzieć, że wystarczyła kreatywność, ale to nie wszystko. W tym przypadku chodzi o niezwykle prosty i jasny przekaz, który jest zrozumiały dla każdego. Jak to, skoro Khaby w swoich filmikach nic nie mówi? No właśnie! W swoich nagraniach tiktoker pokazuje filmik z jakimś lifehackiem ułatwiającym życie, po czym prezentuje, w jaki sposób zrobił tę samą czynność. Komentuje to wyłącznie gestem i mimiką. Khaby z ironiczną miną i pełnym politowania wzrokiem wymownie milczy, po czym wykonuje gest dłońmi mówiący voila. W wywiadzie dla “New York Timesa” przyznał, że zależy mu na uniwersalnym przekazie, a jego nieme rekcje są “globalnym językiem”, który bez problemu zrozumie każdy odbiorca bez różnicy na to, w jakim kraju mieszka.


Khaby Lame na TikToku

Khaby jest obecnie najszybciej rosnąć gwiazdą na TikToku. Trudno podać liczbę jego obserwatorów zarówno na TikToku, jak i na Instagramie, bo ta stale rośnie. W momencie pisania tego artykułu na TikToku śledzi go 70 milionów osób, a na Instagramie 20 milionów użytkowników. Obserwatorów ciągle przybywa. Milczenie jest złotem? Khaby potwierdza, że tak, bo jego filmiki to istne złoto! Jak podają zagraniczne media, Khaby, mimo popularności i szerokiego grona odbiorców, jeszcze nie utrzymuje się z działalności na TikToku.


Khaby Lame – życie prywatne

Choć Khaby rozbawia miliony swoimi filmikami, to jego historia nie jest już śmieszna. Lame nie miał łatwego dzieciństwa - urodził się w biednej rodzinie i wychowywał w mieszkaniu komunalnym. Od pierwszego roku życia mieszka we Włoszech, uczył się w tamtejszych szkołach i mówi w języku włoskim. Sam przyznaje, że czuje się Włochem. Mimo to od dwudziestu lat nie otrzymał włoskiego obywatelstwa. Khaby Lame formalnie jest Senegalczykiem z senegalskim paszportem. Problem pojawił się, kiedy chciał polecieć do Stanów Zjednoczonych. Wówczas okazało się, że bez włoskiego obywatelstwa nie otrzyma niezbędnej wizy. Ponoć Kahby nie poddaje się i zamierza rozprawić się ze skomplikowaną biurokracją, żeby dostać odpowiedni dokument, na którym mu zależy.

Kampanie:

Ta strona używa ciasteczek (plików cookies).