Newsy/kejsy

dziarnowsky: Lubię Instagrama, ale rzadko tam siedzę.

14.08.2017 Autor: Kacper Sokołowski
Udostępnij:
dziarnowsky: Lubię Instagrama, ale rzadko tam siedzę.
Rozmawiamy z młodym, dobrze rokującym YouTuberem, prowadzącym także popularny profil na Facebooku (ponad 27 000 fanów) i Instagramie (ponad 24 000 obserwujących).

Twoim pierwszym filmem na kanale jest "Genialny Poradnik: JAK ZDOBYĆ DUŻO WYŚWIETLEŃ?". Skąd pomysł na publikację tego materiału? A co jeśli nie ma się dostępu do konta kogoś o milionowym zasięgu ;-)? Jaki jest Twoim zdaniem przepis na popularny film?

Ahh... co prawda to nie jest pierwszy film jaki kiedykolwiek stworzyłem, były starsze, ale usunąłem je. Wtedy nie wiedziałem właściwie, co robię w Internecie, więc wstawiałem takie "głupoty" w sieć. Przepis na popularny film? Ciężko powiedzieć... Może to być coś kontrowersyjnego, przyciągającego poprzez miniaturkę i tytuł, ale chyba nie tylko. Sam nie wiem.

Dlaczego po publikacji wspomnianego filmu przez długi czas nie dodawałeś na kanale żadnych materiałów?

Tak jak pisałem wcześniej, multum materiałów z mojego kanału zniknęła, ponieważ nie pasują do tego co teraz robię. Co wcale nie oznacza, że je straciłem, mam je na dysku na pamiątkę.

Czy da się w ogóle przewidzieć, czy film stanie się popularny już podczas jego publikacji? Czy może często jest to jedną wielką niespodzianką? Pytam chociażby w kontekście Twojego bodajże najpopularniejszego filmu, który wrzuciłeś tydzień temu. Spodziewałeś się aż tak dużej liczby wyświetleń?

To zależy, można przewidzieć, ale nie w 100 procentach. Wrzucając ten "PRANK" byłem pewien, że osiągnie więcej wyświetleń niż reszta moich materiałów.

Do którego ze swoich mediów (Instagram, Facebook czy YouTube) jesteś najbardziej przywiązany? Jeśli miałbyś zostawić sobie tylko jedno z nich, które by to było?

Lubię Instagrama, ale rzadko tam siedzę. Wydaje mi się, że YouTube, z tego względu, że od od tego zacząłem coś tworzyć, a Facebook i Instagram to media służące do kontaktu z widzami - bo na YouTube nie mogę nic napisać, ani wstawić fotki. Raczej stawiam więc na YouTube - jeżeli miałbym zostawić sobie tylko jedno z moich mediów. Choć nie ukrywam, że częściej przesiaduję na Facebooku (na fanpage'u itp.).

Które z Twoich zdjęć na Instagramie osiągnęło największą liczbę polubień (proszę o linka)?

Taka tam... fotka z papieżem Franciszkiem :).

Z którego filmu na swoim kanale jesteś osobiście najbardziej zadowolony (nie chodzi o statystyki) i dlaczego?

O z tego:

Draw my life. Chyba jeden z ciekawszych filmów na moim kanale. Wydaje mi się, że jest dość estetyczny - a przynajmniej był, wtedy, gdy go montowałem, teraz tak średnio mi się podoba. Podsumowałem w nim moje osiemnaście lat w skrócie. W dodatku to taki prezencik ode mnie dla siebie z okazji 18. urodzin, bo właśnie data publikacji, to data moich urodzin.

Pytam o to każdego twórcę, bo to chyba ważny moment w rozwoju każdego twórcy - jaka była Twoja pierwsza współpraca z marką i kiedy nastąpiła?

Ojej, nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że była to reklama książki Jacka Łukawskiego "Krew i stal". Było to jakieś pół roku temu.

Jaki masz kontakt ze swoimi fanami, starasz się im odpisywać na wszystkie zapytania i komentarze? Czy jest to w ogóle jeszcze możliwe :)?

Mam dobry kontakt z widzami. Odpisuję na maile, czasem na wiadomości na fejsie, odpowiadam na komentarze, mam własną grupkę dla widzów na Facebooku i tam udzielam się bardzo aktywnie. Jednak komentarzy bywa dużo, nie da się na wszystkie odpowiedzieć. Chyba, że załatwię ludzi od tego ;-).

Wymień 3 główne powody, dla których prowadzisz social media.

  1. Chcę dzielić się z widzami tym, co robię.
  2. Chcę mieć kontakt z widzami.
  3. Poszerzenie zasięgów, poprzez moje social media ludzie mogą natrafić na mnie i zobaczyć np. kanał, który prowadzę.

Dzięki za krótką rozmowę.

Kampanie:

Ta strona używa ciasteczek (plików cookies).