This site uses cookies. Find out more I AGREE

Everything you need to know about working for a brand

2015 10 25 13.08.29

travel_and_keep_fit

Profil travel_and_keep_fit na BrandBuddies.

Jesteś doświadczoną podróżniczką, która zwiedziła ponad 60 krajów. Równie duże doświadczenie masz chyba w blogowaniu i prowadzeniu Instagrama :)? Jak długo prowadzisz już te media? Dlaczego w ogóle postanowiłaś dzielić się z innymi swoimi podróżami, stylem życia?

Instagram prowadzę od roku, natomiast blog znacznie krócej, bo dopiero kilka miesięcy.

Powód założenia Instagrama był dość prozaiczny – chciałam dokumentować najpiękniejsze chwile z moich podróży i dzielić się nimi z moimi znajomymi. Z czasem coraz więcej z nich zaczęło mnie podpytywać o podróże – jak je zorganizować, na co się przygotować, co zrobić w danym miejscu itd. Zaczęli też do mnie pisać obcy ludzie z podobnymi pytaniami. Wtedy pomyślałam, że może łatwiej byłby im pomagać poprzez blog i tam dzielić się swoim doświadczeniem. To dawało mi możliwość pomocy większej liczbie ludzi naraz. 

Prowadzisz bloga w 2 językach - polskim oraz angielskim, zaś Instagrama tylko w języku angielskim. Dlaczego? Ilu czytelników bloga jest spoza Polski? Patrząc po komentarzach, na Twoim Instagramie większość stanowią odbiorcy zagraniczni. Myślisz, że udałoby Ci się osiągnąć na Ig taki zasięg, bazując tylko na polskich treściach?

Mam wielu znajomych z zagranicy, tak samo jak czytelników. Wiem, że większość Polaków zrozumie krótkie hasła i zdania na Instagramie w języku angielskim, ale gdybym pisała je w języku polskim to ludzie z zagranicy już nie będą mieli na to szansy. Dlatego postanowiłam, że Instagram zostanie w j. angielskim, natomiast blog, na którym piszę dłuższe teksty, będę prowadziła w dwóch językach. Myślę, że zasięgi nie zależą od kraju i języka, ale od zdjęć, które prezentuje się odbiorcom.

Kto odpowiada za zdjęcia (i ich obróbkę) w Twoim projekcie?

Zdjęcia są moim dziełem. Raczej nie obrabiam ich w żadnym programie, chyba że są niewyraźne. Wtedy proszę o pomoc znajomą. Wierzę, że świat jest na tyle piękny, że nie wymaga obróbki i podrasowywania.

Tematyka podróży na Instagramie wydaje się typowym samograjem. Ładny pejzaż robi całą robotę. Ile w tym prawdy? ;) 

Niby to prawda, a z drugiej strony sam pejzaż to nie wszystko. Liczy się historia, przygoda, przekaz jaki niesie zdjęcie. Ludzie inspirują się innymi, stylem życia, odwagą do spełniania marzeń, a nie widokiem na góry.

Co Twoim zdaniem musi cechować dobry profil podróżniczy na Instagramie?

Wydaje mi się, że powinien pokazywać, że świat stoi otworem, jest przepiękny i inspirujący, a podróże dają szansę doświadczać tego na wielu wymiarach.

Ile czasu zajęło Ci na Instagramie dobicie do pierwszych 10 000 followersów?

Z tego co pamiętam, około 6-8 miesięcy.

Które z Twoich zdjęć na Instagramie zdobyło najwięcej polubień?

To, czyli zapowiedź kolejnej podróży:

Twoje 3 ulubione kraje, które odwiedziłaś?

Trudne pytanie :). Mam jeden, w którym czuję się jak w domu – Australię :). W niej zostało moje serce :).

Dziekuję za wywiad ;).

Kacper, Buddy Manager