This site uses cookies. Find out more I AGREE

Everything you need to know about working for a brand

Podsumowanie ig2 blog

Podsumowanie roku 2018 - Instagram cz.2

To już ostatni post z serii podsumowań roku 2018. Dzisiaj ponownie na celownik bierzemy Instagram. Zapytaliśmy Buddies o ich ulubionych twórców, o plany na rozwój i rady, jakich udzieliliby początkującym twórcom.

 

 

Twoi ulubieni twórcy na Instagramie w 2018 roku?

 

porcelanovva: Red Lipstick Monster i Agnieszka Grzelak, bo pokazują, że można osiągnąć wielki sukces, a nadal być blisko swoich fanów, tworzyć razem z nimi ciepłą i wspierającą społeczność.

 

momy_yummy_: Zdecydowanie uwielbiam @mamaginekolog @hellozos @fit.ala.

 

fit.pl: Ambasadorzy Marki SFD oraz Allnutrition :)

 

roszakmagda: Niezmiennie od lat Paula Jagodzińska.

 

mymoodbook: Moim ulubionym twórca jest zdecydowanie @krzysztof_adamek Ma cudowny profil, spójny i piękny. Jest bardzo utalentowanym fotografem, robi niezwykłe zdjęcia, często modowe, więc dla mnie, jako blogerki fashion/beauty to skarbnica inspiracji. Poza tym jest bardzo ciekawym, miłym, mądrym i szczerym człowiekiem - tak go postrzegam, poprzez to co mówi i pisze, choć nie znam go osobiście. No i oczywiście @maffashion - moja ukochana blogerka, ale to od zawsze.

 

porcelaindoll.pl: Szczerze powiedziawszy, nie mam ulubionych. Dużo profili przyciąga moją uwagę, dzięki estetyce i niebanalnym pomysłom na zdjęcie. Natomiast uważam, że wiele profili jest niedocenionych i ciężko im się przebić.

 

madame.carolyn: Uwielbiam oglądać piękne kobiety i poukładane treści. Jeśli dodam do tego jeszcze swoje zamiłowanie do podróży, to nie mogłabym w tym miejscu pominąć powszechnie znanej Aggie z @travel_inhershoes. Podróżnicza influencerka, która swoimi wpisami inspiruje mnie do odwiedzenia coraz to nowych miejsc. Aż wstyd się przyznać, że odkryłam ją dopiero w 2018 roku. Na drugim miejscu stawiam Maddie Perry z @maddieperry123 i w tym przypadku powodem jest jej szczery uśmiech, na który aż przyjemnie się patrzy.

 

viandherart: 2018 rok był bogaty w twórców, którzy publikowali na Instagramie inspirujące mnie treści. Moimi ulubionymi zagranicznymi instagramerami byli @luanna, @oliviaemilyx oraz @surrialistt, na rodzimym podwórku natomiast @merrysynth, @noemisparkle i @mamikoyoko. Śledzę także profile wielu streamerów.

 

kozakma: Królowa Instagrama w 2018 była jedna - to Kasia Nosowska. Rozpoczęła swoją przygodę z Instagramem w poprzednim roku, natomiast na dobre rozkręciła się w 2018. Moim zdaniem perfekcyjnie, z klasą i inteligencją, "wbiła szpilę" internetowym twórcom. Najbardziej dostało się blogerkom z branży beauty. Kaśka pokazała nam wszystkim, jak ważny jest dystans w internetowym świecie i jak łatwo jest przeholować w pewnych tematach. Polubiłem też oglądać Insta Story Jessici Mercedes - osoby, która jest na Instagramie od zawsze. Jessica dzieli się ze swoimi odbiorcami relacjami z licznych podróży. Z jednej strony są to wyjazdy sponsorowane, gdzie możemy obserwować, jak luksusowo żyją nasze narodowe influencerki. Z drugiej zaś strony Jessica odbyła kilka podróży prywatnych, gdzie wskazała super miejsca, w których można zarezerwować nocleg oraz smacznie zjeść nie wydając fortuny. Za to wielki plus ;-)

 

malaami: Jest ich naprawdę wielu. Jeśli chodzi o polskie konta to zdecydowanie @photonyaa oraz @xpositiv - obydwie cenię za perfekcyjne kadry, jednolity feed i fakt, że to cudowne, ciepłe osoby. Z zagranicznych kont najczęściej przeglądam @zeebalife, @camillamilja i naszą niezawodną Aggie, czyli @travel_inhershoes. Tych kont, do których chętnie zaglądam, jest dużo więcej, ale te spokojnie mogę ująć w swoim TOP5.

 

Jak planujesz rozwijać swój profil na Instagramie w 2019 roku? A może położysz nacisk na inne kanały?

porcelanovva: Od niedawna prowadzę kanał na YouTube i chciałabym rozwijać się w tym kierunku. Mimo to Instagram zawsze będzie na pierwszym miejscu. W 2019 roku chciałabym przede wszystkim inspirować i tworzyć coraz piękniejsze, wartościowe posty.

momy_yummy_: Czekam na przeprowadzkę do nowego domu, w którym będę miała zdecydowanie więcej możliwości, chociażby w robieniu zdjęć, dodatkowo więcej spokoju do pisania bloga, który bardziej bym chciała rozwijać.

fit.pl: Kontynuuję swój rozwój tutaj :) Liczę na coraz lepsze współprace, nowe znajomości i kolejnych setki postów :)

roszakmagda: Chciałabym częściej publikować posty na blogu (i systematycznie na Instagramie), a także rozwinąć kanały na innych platformach social media.

mymoodbook: Wydaje mi się, że mój profil idzie w dobrym kierunku i zamierzam iść tą drogą. Nie kasuje żadnych zdjęć z przeszłości, żeby mieć wgląd w jego rozwój i widzę przepaść nawet między postami sprzed roku a tym, co robię teraz. Lepsze pomysły na zdjęcia, fajne współprace z fotografami (np. z Nikodemem Szymańskim), lepszy sprzęt. Dzięki temu, że rzuciłam pracę, żeby całkowicie poświęcić się działalności na Instagramie i blogu - mam dużo więcej czasu, żeby dbać o jakość profilu.

porcelaindoll.pl: Ostatnio wiele się dzieje, nie jestem już studentką, pracuje i pojawiły się inne przeszkody. Ciężko pogodzić mi to chociażby z blogowaniem. Mam nadzieję, że uda mi się w końcu połączyć wszystkie klocki i wrócić do regularnego pisania na blogu - to jest mój priorytet. Na Instagramie nie spodziewam się większych zmian, ale mam zamiar iść do przodu. Kto wie, może coś szalonego wpadnie mi do głowy.

 

madame.carolyn: Jestem typowym wzrokowcem, zatem Instagram całkowicie mi odpowiada. Nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Aby w dalszym ciągu się rozwijać, na pewno będę doskonalić swoje obecne umiejętności, by stale podnosić poziom zamieszczanych tam treści. Jakiś czas temu wpadłam na pomysł organizacji konkursu dla moich obserwujących. Takiej formy aktywności jeszcze u mnie nie było, a bardzo chciałabym tym zachęcić do zabawy i zaktywizować obserwujące mnie osoby, przy okazji przyciągając kolejne. Co konkretnie to będzie, jeszcze nie wiem, ponieważ aktualnie jestem na etapie szukania firmy, z którą taki konkurs zorganizuję.

Co do innych kanałów, na pewno będzie to blog. Na dzień dzisiejszy jest to travelove.com.pl, ale tak naprawdę ta dziedzina jeszcze u mnie raczkuje i ciągle pojawia się jakiś nowy pomysł na  formę tej witryny.

 

viandherart: W nadchodzącym roku stawiam przede wszystkim na jakość swojego Instagrama. Postaram się też być bardziej systematyczna. Myślę także o rozwoju swoich innych kanałów, a przede wszystkim kanału na YouTubie. Mam kilka pomysłów, ale na razie nie chcę zdradzać za wiele, żeby nie zapeszyć.

 

kozakma: Póki co zainwestowałem w oświetlenie, aby moje zdjęcia były bardziej wyraziste. Ja działam na Instagramie raczej spontanicznie, więc kto wie, co mi jeszcze przyjdzie do głowy. O innych kanałach na razie nie myślę z powodu braku czasu.

 

malaami: Profil na instagramie to mój podstawowy kanał, któremu chcę poświęcić jeszcze więcej uwagi, zadbać o spójność, treści, kadry. Chcę dopracować pewne rzeczy, ale dużych zmian nie planuję. Tematyka, styl - pozostaną te same, ale wierzę, że można to robić jeszcze lepiej. Dodatkowo chcę rozwijać bloga, który będzie takim dodatkiem do instagrama, miejscem, w którym wiele kwestii można poruszyć szerzej.

 

Co Twoim zdaniem w 2019 roku będzie istotne podczas prowadzenia swojego konta na Instagramie? 

porcelanovva: Bądźcie przede wszystkim autentyczni i oryginalni, słuchajcie swojej społeczności i inwestujcie swój czas w ciągły rozwój. Sukces jest sumą pracy i cierpliwości. Nie ma drogi na skróty.

momy_yummy_: Przede wszystkim to autentyczność bez tego ciężko prowadzić kanał. Dodatkowo dobre zdjęcia i oczywiście dobry kontakt z odbiorcami.

fit.pl: Oryginalne treści sądzę, że mają największe szanse przedostać się do publiczności. Róbmy coś ciekawego, czego indziej nie sposób znaleźć :) Nie jest łatwo, ale każde starania z pewnością przyniosą dobry odzew.

 

roszakmagda: Wydaje mi się, że różnorodność i systematyczność.

 

mymoodbook: Istotny jest i zawsze będzie kontakt z followersami. To oni są najważniejsi, prowadzę Konto nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla nich. I bardzo się cieszę, że ze mną są. To przede wszystkim oni dają mi kopa do działania i sprawiają, że mam mnóstwo wiary w siebie i w to, co robię.

 

porcelaindoll.pl: Systematyczność i otwarty umysł. Ciężko przyciągnąć nowego odbiorcę, niejednokrotnie słyszałam, że większość kont uważa się za niemalże takie same i obserwatorzy szukają czegoś nowego. Myślę, że element zaskoczenia będzie grał kluczową rolę.

madame.carolyn: Według mnie jakość odnosząca się zarówno do pojedynczych zdjęć czy wideo, jak i całości zamieszczanych treści. Spoglądając na konta popularnych osób, można dostrzec, jak wysokiej klasy obrazy się na nich pojawiają. Era spontanicznego wrzucania zdjęć bez cienia obróbki już dawno odeszła w zapomnienie, a obecna poprzeczka stawiana jest  bardzo wysoko. Instagram nastawiony jest na przekaz wzrokowy, nic zatem dziwnego, że -świadomie lub nie- lubimy harmonijnie dobrane obrazy i ogólnie panujący porządek.

viandherart: Według mnie najważniejsza będzie interakcja i umiejętność dotarcia do swoich odbiorców, zaktywizowania ich na swoim profilu. Tak jak wcześniej wspomniałam, ważna też będzie jakość treści - coraz więcej osób stara się o swoje profile, więc żeby zostać zauważonym, należy postawić na wpisy, które będą estetyczne i interesujące dla oglądających.

 

kozakma: Zauważyłem, że nasze internetowe społeczeństwo ma już dość koloryzowania. Mam tutaj na myśli przerabianie zdjęć, pokazywania wiecznego zadowolenia, luksusu itp. Wiele "gwiazd Instagrama" zatraciło się w tym temacie. Myślę, że do łask wraca naturalność i spontaniczność.

 

malaami: Myślę, że niezmiennie jest to podążanie jedynie za samym sobą, a nie za innymi. Trzeba być wytrwałym, nie zniechęcać się i cały czas pamiętać o tym, że to tylko i wyłącznie nasz profil i od nas zależy, jaki on będzie. Trzeba znaleźć swój własny styl i tego się trzymać przy tworzeniu treści.

Jakie masz rady dla osób, które chciałyby zostać zauważone przez większe grono odbiorców?

porcelanovva: Instagram lubi zaskakiwać, więc coś, co może przynosić korzyści na początku roku, za miesiąc może być już nieaktualną strategią. Jedyne, co zawsze będzie istotne na instagramie to dbanie o swoich odbiorców.

 

momy_yummy_: Szczerze na dzień dzisiejszy to bardzo ciężkie. Trzeba mieć naprawdę na siebie pomysł. Przede wszystkim to regularność w dodawaniu postów, po drugie zdjęcia, które zainteresują odbiorców np. @Mamala.leo. Ona naprawdę ma świetne zdjęcia i do tego pomysł. Kolejna istotna rzecz to również dawanie komentarzy innym, wtedy dajemy możliwość poznania nas, w ten sposób więcej osób odwiedza nasze konto.

 

fit.pl: Trzeba być autentycznym ! Ludzie nie lubią, jak ktoś ściemnia, czy coś udaje.

Posty muszą być dobrej jakości, nie wstawiaj 30 takich samych selfiaków. I NIE WRZUCAJ postów na siłę, nie masz pomysłu na publikacje? Poczekaj 1, 2 dni wena sama z pewnością przyjdzie.

 

roszakmagda: Żeby nie myśleli o tym, jak powiększać liczby, a postawili na relacje ze swoimi odbiorcami.

 

mymoodbook: Spójny content, dobre zdjęcia, ale nie wszystkie wymuskane z profesjonalnych sesji - Wasi followersi chcą widzieć Was takimi, jakimi jesteście naprawdę. Dużo Stories - wszyscy lubimy zaglądać do siebie nawzajem i sprawdzać „co tam słychać”. I kontakt! Odpowiadajcie na komentarze i wiadomości prywatne, doceniajcie swoich obserwujących.

 

madame.carolyn: Tutaj chyba należałoby powtórzyć to, co mówiłam o jakości. Sama, gdy zaczęłam testować różne sprzęty (i nadal to robię) oraz zdecydowanie bardziej planować posty zauważyłam, iż osób mnie obserwujących przybywa. Do jakości z pewnością mogę dodać jeszcze regularność. Kiedyś, gdy wrzucałam coś od przypadku do przypadku, nie działo się u mnie kompletnie nic, a profil był pusty, z sekcją "obserwatorzy" włącznie. Idealnie graficzne zdjęcia być może przyciągną jakieś osoby, ale chcąc je przy sobie zatrzymać naprawdę, nie wystarczy dodać czegoś raz na miesiąc. Uważam, że połączenie obu w.w. rzeczy i dodanie do nich wytrwałości zdecydowanie przyniesie efekty.

 

viandherart: Należy znaleźć pomysł na siebie, swój własny indywidualny styl, który wyróżni nas na tle innych kont. Trzeba też przy tym uważać, żeby nie zostać "więźniem" prowadzenia swojego profilu według schematu, który może nas zacząć ograniczać. Ograniczenie takie może prowadzić do utraty chęci do tworzenia wpisów i zdemotywowania. Dobrą metodą zwiększania grona odbiorców jest crossowanie się z innymi twórcami, którzy tworzą w podobnej tematyce do nas.

 

kozakma: Po prostu bądźmy sobą, pokazujmy swoją pasję, jak najlepiej tylko potrafimy. Dbajmy o dobry kontakt z naszymi odbiorcami, bądźmy cierpliwi i systematyczni.

 

malaami: Przede wszystkim bądźcie sobą i nie róbcie nic na siłę. Starajcie się tworzyć fajne, estetyczne zdjęcia, ciekawe treści, które wypływają z waszego wnętrza. Utrzymujcie kontakt z obserwatorami, zachęcajcie ich do aktywności i sami też bądźcie aktywni.