This site uses cookies. Find out more I AGREE

Everything you need to know about working for a brand

Tiktok blog

Tik Tok zastępuje Musical.ly!

Musical.ly zmieniło nazwę! Aplikacja, na skutek przejęcia, stała się częścią platformy Tik Tok. Co się zmieni? Czy to koniec Muserów?

Nowa aplikacja łączy najbardziej popularne funkcje z obu platform. Nie trzeba tworzyć nowych profili, ani instalować nowej aplikacji. Konta Muserów zostaną automatycznie przeniesione na Tik Tok. Aktualizacje są już dostępne w sklepach Google Play oraz AppStore.

Chińska firma Beijing Bytedance Technology, która przejęła Musical.ly za blisko 1 mld dolarów zapewnia, że zmiany wyjdą wszystkim na dobre. Twórcy dostaną nowe narzędzia do tworzenia, lepszy techniczne wsparcie oraz centrum bezpieczeństwa. W nowej aplikacji pojawią się też reakcje. Kolejne nowości mają być ujawniane na dniach.

Aplikacja Musical.ly funkcjonuje na rynku od 2014 roku, a TikTok ruszył dwa lata później. Obie aplikacje umożliwiają swoim użytkownikom tworzenie i udostępnianie krótkich filmów video, ale też wyzwań czy pranków. Musical.ly osięgnęło 100 milionów aktywnych użytkowników, zaś Tik Tok miał 45,8 mln pobrań w 2018 roku.

Jak podobają Wam się zmiany? Czy będą one korzystne dla olbrzymiej społeczności polskich Muserów? Czy pojawią się bardziej szczegółowe statystyki tak ważne we współpracy z markami? Przekonamy się wkrótce!

Jako BrandBuddies nadal będziemy mocno wspierać społeczność skupioną w okół tej platformy! Rekrutacje do kampanii na Tik Tok startują lada moment:)