Ta strona używa ciasteczek (plików cookies). Dowiedz się więcej AKCEPTUJĘ

Wszystko o współpracy marek i liderów opinii.

Musically blog

Jak zdobyć popularność na Musical.ly?

Musical.ly z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularne. Prawie każda nastolatka posiada już konto w tej aplikacji i marzy o zdobyciu symbolicznej korony i znalezieniu się na szczycie rankingu aplikacji. Tylko jak to osiągnąć?

 

W dzisiejszym poście nie będziemy pisać o tym, czym jest aplikacja i jak działa, a skupimy się na udzieleniu Wam rad, które ułatwią pozyskanie nowych fanów. A warto się starać, ponieważ musical.ly może otworzyć drogę do sławy. Dodając filmiki w tej aplikacji, swoje kariery rozpoczęło wiele osób. Przykładem może być Jacob Sartorius, który zagrał ostatnio koncert w warszawskiej Progresji.

 

Co o zdobywaniu popularności na Musical.ly mówi Filip Zabielski, który w zaledwie 6 miesięcy zdobył ponad 830 tysięcy fanów i zagwarantował sobie miejsce wśród najpopularniejszych użytkowników tej aplikacji w Polsce?

 

„Trzeba być kreatywnym i próbować nowych rzeczy. Ja zacząłem tworzyć komedie, w których jest dużo energii, dużo akcji, cały czas coś się dzieje. Chyba byłem pierwszą osobą na musically, która zaczęła tak robić, dlatego tak szybko zdobyłem popularność”.

 

Zdobywanie popularności to długotrwały proces. Mamy dla Was kilka porad, które być może okażą się pomocne i go przyśpieszą:

 

  1. Bądź aktywny/a.  Uniwersalna i najbardziej banalna zasada działająca na każdej platformie social media. Komentując i lajkując zdjęcia innych osób, zwiększysz ruch na swoim profilu. Warto również udostępnić filmiki ze swojego musical.ly na swoich pozostałych platformach społecznościowych.
  2. Nie ograniczaj się do edycji w aplikacji. Ilość efektów i możliwości edycji filmów w aplikacji jest ograniczona. Jeśli chcesz być oryginalny/a, warto spróbować edycji w innych programach (np. w aplikacji Inshot).
  3. Nie bój się próbować nowych rzeczy. Twój pomysł na film wydaje ci się głupi? Dla twoich odbiorców może okazać on się hitem. Wśród niezliczonej ilości osób dodających filmiki lip-sync warto czymś się wyróżnić. Jeśli nie masz pomysłu, możesz wykorzystać aktualnie panujące trendy. W wyszukiwarce aplikacji możesz zobaczyć najpopularniejsze w tym momencie hasła. Jest ich naprawdę dużo, więc na pewno znajdziecie coś dla siebie.
  4. Twórz duety z innymi twórcami. Ta opcja to świetny sposób na zdobycie fanów i urozmaicenie profilu. Pamiętaj jednak, aby celować w realne możliwości współpracy. Proponuj kooperacje twórcom o podobnej popularności.
  5. Baw się dobrze. Musical.ly zostało stworzone przede wszystkim, żeby umożliwić użytkownikom zabawę i wyrażanie siebie. Jeśli będziesz dobrze bawić się, kręcąc swoje filmy, z dużym prawdopodobieństwem zarazisz pozytywną energią odbiorców.

Życzymy Wam dobrej zabawy i szybkiego uzyskania wymarzonej korony ;)

 

BrandBuddies zresza już ponad 300 polskich Muserów! Jesteś zainteresowany kampanią z nimi? Daj nam znać!